Transfer wodny

Transfer wodny to ta zwana hydrografia umożliwia naniesienie grafiki na trójwymiarową powierzchnię dekorowaną. Gabloty zewnętrzne. Jest to nowoczesna metoda nanoszenia wzorów przy wykorzystaniu wody. Metoda o dużym stopniu szczegółowości, którą można wykonać na wszelkiego typu nawierzchni, która po uprzednim przygotowaniu da nam niezwykle trwały efekt wizualny na danym obiekcie.

Gabloty zewnętrzne
http://www.pro-city.pl
Oferujemy elementy małej architektury dla klientów na terenie całego kraju.
Nasza oferta to głównie produkty francuskiej marki PROCITY.

Hydrografiki wykonane poprzez transfer wodny można znaleźć wszędzie, najczęściej stosowany jest przy wykończeniach wnętrz samochodów. Jednak grafiki poprzez transfer wodny można wykonać również do ozdoby wszelkiego rodzaju akcesoriów codziennego użytku, a także znalazła swoje szerokie zastosowanie w branży tuningowej. Na przykład przy listwach imitujących drewno na desce rozdzielczej. Metoda ta na tle innych powłok zdobienia, na przykład oklejania naklejkę, wyróżnia się dużą trwałością i można porównać ją do lakierowania, a pokrywa hydrografiki na przedmiotach odporna jest na warunki atmosferyczne.

Transfer wodny wyróżnia się również wysoką szczegółowością i dokładnym przyleganiu nadruku do elementu zdobionego, a dostępnych wzorów jest na tyle dużo, że można stworzyć ciekawy i niepowtarzalny design. Folie do transferowego druku wodnego można dostać w różnych wymiarach i po nałożeniu na wodę i zastosowaniu aktywatora staje się lepką farbą unoszącą się na powierzchni zbiornika z wodą. Aby nanieść grafikę na przedmiot wystarczy zanurzyć go w wodzie pod kątem 45 stopni, a po odpowiednim spłukaniu i wysuszeniu przedmiotu pokrywa się go bezbarwnym lakierem zapewniający ochronę przed uszkodzeniami. Przy procesie wykonywania transferu wodnego należy wymienić kilka typowych prac. Do pierwszej z nich jest wybór wzoru, których znaleźć można naprawdę sporo, zarówno przezroczyste jak i nieprzezroczyste, pod którymi należy wykonać też odpowiedni podkład. Natomiast jeszcze przed tym zabiegiem należy odpowiednio oczyścić, odtłuścić i zmatowić przedmiot.

Po tym zabiegu nakładamy właśnie podkład bądź też farbę bazową, którą należy odpowiednio dobrać do jasnych bądź też ciemnych grafik. Następnie należy przygotować folię do nałożenia, czyli umieścić ją na wodzie i spryskać warstwą aktywatora, który z folii utworzy warstwę ciekłego wzoru unoszącego się na wodzie. Aby nanieść druk na obiekt, należy zanurzyć go w wodzie z folią. Po wykonanym zabiegu folia na trwałe przylegnie do obiektu. Przygotowany obiekt musi przejść jeszcze płukanie pozostałości farby i suszenie, a na końcu przechodzi lakierowanie lakierem bezbarwnym nadający mu połysku i odporności na wszelkiego typu uszkodzenia. Tak przygotowany obiekt może cieszyć się długoletnią trwałością i zdobić dowolnego typu akcesoria i obiekty.